14 Eylül 2013 Cumartesi

Apple bunu yapmayı 7 yıl önce düşünmüş!


Apple'ın eski başkan yardımcılarından Tony Fadell, Apple hakkında bilinmeyen bir gerçeği açıkladı. Dev şirketin, 2006 ve 2008 arasında dijital bir gözlük üretmek için çalıştığını ancak prototiplerin başarılı olmadığını, ürünün piyasaya sürülmesinden vazgeçildiğini anlatan Tony Fadell böylece yakında piyasaya çıkacak olan Google Glass'tan önde Apple'ın da benzer bir ürün için çalışmış olduğunu ortaya çıkardı.
Tony Fadell, Apple'ın gözlük projesinin nasıl ortaya çıktığını şöyle anlattı: "Apple'da hep hangi ürünlerde devrimsel yenilikler yapabiliriz diye düşünürdük ve çevremizdeki, günlük hayattaki ürünler hakkında sürekli projeler geliştirirdik. Uzaktan kumandalar, video kameralar vs... Birgün gözlüklerin üzerine vizörler yerleştirsek ve dijital gözlükler üretsek diye düşündük..."
Ancak ne yazık ki, Apple'ın gözlük prototipi istenen başarıyı sağlayamamış. Pratik kullanıma uygun olmadığını fark ettikleri prototipi geliştirmeleri için komple bir mühendis takımını yıllarca çalıştırmak istemeyen Apple'ın bu fikirden vazgeçtiği anlaşılıyor.
Şimdi, Google Glass piyasaya çıkmak için gün sayarken, Apple'ın bu kararından pişman olduğu düşünülüyor. Elbette, yeni nesil dijital gözlük için çoktan çalışmalara başlamış oldukları da kesin. Ancak firmadan bu konuda henüz hiçbir açıklama gelmiyor.
Kaynak : Chip

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder